Євроклуб


Євроклуб - спільнота ініціативної та творчої молоді, яка прагне бачити Україну в єдиній Європейський сім'ї.

Проекти Молодіжного Європейського Руху в рамках Євроклубу спрямовані на інформування молоді щодо питань європейські інтеграції, культури та історії країн Європи, а також залученню молоді до активної громадської діяльності. 

Для отримання оперативної інформації про нашу дільність, а також про цікаві заходи для молоді - додавайтеся до нашої сторінки у facebook.


Проекти Євроклубу


Тижні німецької культури


У рамках проекту учасники мали змогу дізнатися більше про історію та культури Німеччини, її європейський досвід, перевірити свої знання та поборотися за призи у конкурсі «А що ти знаєш про Німеччину?», дізнатися про життя етнічних німців в Україні та про можливості відвідання цієї країни: стипендіальні та волонтерські програми, стажування та грантові пропозиції, а також відвідати вечір німецької поезії, подивитись фільми та потанцювати німецьких народних танців! 
Проект розпочався вечором читань німецької поезії в Центрі німецької культури «Widerstrahl». Дивіться фото-звіт зустрічі на нашій сторінці в facebook


Спільно з Молодіжною дипломатичною ініціативою, Євроклуб організував зустріч учасників "Тижнів німецької культури" з Анкою Фельдгузен, Заступником Посла Німеччини в Україні. Зустріч була присвячена обговоренню ролі Німеччини в творенні Єдиної Європи, сучасні загрози, які стоять перед Європейським Союзом, а також сучасному євроінтеграційному процесу в України


Під час зустрічі зі Штеффі Мануш, мовною асистенткою Ґете-інституту учасники дізналися про стипендіальні та волонтерські програми в Німеччині та про те, як правильно оформлювати документи для них. 

Спавжньою знахідкою для Євроклубівців став танцювалний колектив «Deutsch Quelle» та його керівник Світлана Цех, які провели учасникам "Тижнів" майстер-клас з народних німецьких танців!


"Тижні німецької культури" закінчилися справжньою EURO PARTY в стилі techno та house музики. Організаторами вечірки також виступили Всеукраїнське об’єднання "Німецька молодь в Україні" та клуб Prime!


Тижні польскої культури


З 11 листопада 2011 – Дня Незалежності Польщі –  по 2 грудня 2011 Європейський клуб в рамках Київської міської організації Молодіжний Європейський Рух спільно зі Спілкою поляків м. Києва та за підтримки Польського осередку туристичної інформації та Польського Інституту в Києві організував Тижні Польської культури. У рамках проекту відбулися семінар «Можливості навчання у Польщі» та презентація «Зимової мовної школи у Польщі»а також дискусія на тему вищої освіти Польщі та України» за участю студентів-поляків, які навчаються в Києві та українських студентів.   


Під час Вечору-конкурсу читань польської поезії ми слухати поезію в оригіналі - польською, а також переклад українською мовою. 

 Учасники почали із сучасних поетів Анжея Стасюка та Віслави Шимборської. Не обійшлось і без класики польської літератури - Адама Міцкевича. Також ми почули і вірші Чеслава Мілоша.

Вечір проходив у неформальній, невимушеній обстановці, перед читанням віршів кожен учасник коротко розповів про свого обраного поета. Наприкінці заходу кожен учасник був нагороджений призами.
2-12 січня 2012 року учасники «Тижнів польської культури» мали змогу взяти участь у «Зимовій мовній школі», яка проходила у Польщі та Словаччині. Учасники Школи, крім інтерактивних мовних занять з польської, мали можливість поближче ознайомитись із культурою й історією Польщі та Словаччини, відвідавши такі міста, як  Хелм, Краків, Закопани, Кельци, Попрад, Стара Любовня та інші.

Онлайн-конкурс «А що ти знаєш про Польщу?», мета якого полягала в тому, щоб зацікавити учасників історією та культурою Польщі та подарувати трохи нових знань про цю цікаву країну.
Конкурс складався з двох блоків - теоретичного та творчого. Ми були приємно здивовані обізнаністю наших учасників та рівнем їх творчих робіт! Читайте враження від однієї з призерок Конкурсу в її ЖЖ.    
І на завершення – дві найкращі творчі роботи від учаснів «Польських тижнів» в рамках Конкурсу:


Коли я приїхала до Польщі,
Здивувалась – як ми дуже схожі.
Такі ж щирі з усмішкою обличчя
Я бачила в раптових перехожих.

Такі ж самі вулиці й будинки,
Поспішають люди до роботи,
А за містом красивіші села,
Сповнені любові і турботи.

Навіть дуже схожі наші мови,
Все було так добре зрозуміло.
Я переконалася, що Польща –
Твоя рідна сестра, Україно!

Дякуємо всім учасникам за чудові роботи!
Європейський Клуб допомагає в організації візиту лідерів Євроклубів Молдови до України7-9 листопада лідери Євроклубів Республіки Молдови, в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Молдові відвідали Київ з ознайомчим візитом.

Представники Євроклубу "АТІС" Молодіжного Європейського Руху презентували їм досвід вітчизняних Євроклубів, що надихнув молодіжних лідерів Молдови на започаткування національної мережі Євроклубів.
Під час візиту представники Євроклубів Молдови відвідали Євроклуби Київського ліцею бізнесу та Київської гімназії Апогей, зустрілися з представниками Делегації Європейського Союзу в Україні та Міжнародного Фонду "Відродження". Олександра Скиба, голова Молодіжного Європейського Руху, провела для гостей тренінг з Проектного менеджменту, який допоможе нашим гостям в розробці та реалізації майтбутніх проектів на Батьківщині.Євроклуб АТІС дякує Сергію Штукаріну, члену Координаційної ради Української мережі Євроклубів за цю чудову нагоду знайомства та спілкування з нашими молдавськими колегами!

За новинами наших сусідів ви можете слідкувати у фейсбук-групі, присвячені Євроклубам Молдови.


Квест "Збери Європу!"


21-22 травня 2011 року до Дня Європи в Києві Євроклуб в рамках Молодіжного Європейського Руху та за підтримки Шевченківської районної державної адміністрації та Представництва Європейського Союзу в Україні організував Київський весняний Квест «Збери Європу!».


На Квест зареєструвалося близько 70 учасників, які були поділені на 12 команд. Серед учасників – студенти різних ВУЗів Києва, активісти організації AEGEE-Kyiv, члени туристичного клубу "Скіфи", а також представники шкільного Євроклубу "Співдружність" з міста Лозова, Харківської області!

21 травня учасники Квесту були запрошенні до Європейського містечка, щоб разом відсвяткувати День Європи! А результати учасники в креативній формі надіслали нам ;)Команда «Інтеграція» найперша надіслала нам свій фото-колаж!
Команда
"Мисливці за вдачею"
теж не пасли задніх!


Команда "Пазл" надіслала цікаве відео про себе,
команда "Paris" - чудового вірша,
а команда "Random Chiken Killers" - ціле есе про день Європи!


Не зважаючи на те,
що дівчата з команди «Болти»
21 травня були тільки вдвох,
їх енергетики та запалу
вистачало на повноцінну команду!


Команда з оригінальною назвою "Общество анонимных инкорпораторов" надіслала не менш оригінальний фотоколаж!
22 травня
команди зібралися на старті Квесту
на Михайлівській площі.


Їх першим завданням була
Вікторина про Європейський Союз

Після Вікторини команди отримали завдання та вирушили до зашифрованого місця.На кожному
такому місці
на команду
чекав наш Експерт
з наступними завданнями

 


Протягом Квесту
команди мали відгадувати країни Європи
та збирати «пазли» країн,
а також якомога швидше та якісніше
виконати завдання від ЕкспертівВсі завдання були пов'язані з європейською тематикою!На фініші Квесту команди мали возз’єднати розрізнені пазли та «зібрати» Європу!
  
За результатами Квесту

переможці отримали кубки
та дипломи від ШРДА,
а також цінні призи від
Представництва
Європейського Союзу!Перше місце виборола
команда "Общество
анонимных инкорпораторов"!


Кожен учасник Квесту отримав подарунки від Представництва Європейського Союзу в Україні
 

Не залишилися без подарунків і наймолодші учасники Квесту - шкільний Євроклуб "Співдружність"!


Євроклубу також дістався подарунок - ось такий сувенір від учасників Квесту!


І, звичайно, зібрана учасниками квесту мапа Європи!


Євроклуб МЄР дякує Шевченківській районній державній адміністрації, Представництву Європейського Союзу в Україні, всім волонтерам, які брали участь в організації Квесту і, звичайно, всім учасникам!


1 коментар: